BAŞKANIMIZIN MESAJI

14 MAYIS BASIN AÇIKLAMASI

Değerli basın mensupları;

Bu güzel ve yalnız toprakların ilk tıp bilimleri okulu olan Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane bünyesinde 14 Mayıs 1839 yılında bir sınıf kuruldu. Bu sınıf, ilk eczacılık sınıfıdır. İşte, o günün  hatırasına biz, 14 Mayıs gününü Eczacılık günü olarak, eczacılık bayramı olarak, kutluyoruz. Bu yıl eczacılık bayramımızın 179. Yılı… Bu vesileyle tüm meslektaşlarımızın, kamu eczacılarımızın, sektörümüze gönül vermiş dostlarımızın eczacılık bayramını kutlayarak sözlerime başlamak istiyorum. Kutlu olsun…

Yönetimlerinde bağımsız 26 Bin eczacı olarak biz eczacılar, idari olarak yine yönetimlerinde bağımsız 54 Eczacı Odamıza bağlıyız. 54 Eczacı odası da, kuruluşunun 62. Yılını kutladığımız birliğimiz, birlikteliğimiz olan Türk Eczacılar Birliğine bağlıdır. Bu yıl Türk Eczacılar Birliği’nin 62. Yılını…62 yıldır birlikle, 62 yıldır birlikte temasıyla kutluyoruz. Kutlu olsun…

Biz,  Birlikle’yiz ve Birlikte’yiz.

Sorunlarımız var. Çözeceğiz… Çözmek için mücadele ediyoruz. Türk eczacılığını teknolojiye, çağa uygun hale getireceğiz…  Getirmek için mücadele ediyoruz.

Bildiğiniz gibi medikal malzemeler artık eczanelerden temin ediliyor. Hastalarımıza daha kaliteli bir sağlık hizmeti verebilmek için her geçen gün kendimizi yenileyerek  Birlikle’yiz ve Birlikte’yiz…

Eczacılarımızın danışmanlık rolünü geliştirmek, hastalarımızın sağlık sorunlarını iyileştirmek ve kamu kaynaklarını daha verimli kullanılmasını sağlamak için, REHBER ECZANE PROJE’siyle Birlikle’yiz ve Birlikte’yiz.

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile iş birliği halinde oluşturduğumuz, eğitim modüllerimiz ve eğitim havuzlarımızla, 40 Bin’e yakın eczane personelimizin niteliklerini yükseltmek için,

Eczacının eczanede bulunmaması anlamında büyük bir halk sağlığı sorunu olan muvaazayı önlemek için ,.

Akılcı ilaç kullanımı ile kamu kaynaklarını daha verimli kullanmak için Birlikle’yiz ve Birlikte’yiz.

Yerli ilaç sanayine destek olarak, 7 Gün 24 Saat ülkemizin dört bir kısmında nitelikli sağlık hizmetini hastalarımıza ulaştırarak, yaşanan tüm afetlerde ve felaketlerde taşın altına elimizi uzatarak,  Birlikle’yiz ve Birlikte’yiz.

34. Bölge Aksaray-Kırşehir Eczacı Odamız 5 Şubat 1992 yılında kurulmuştur. Aradan geçen 26 yılın ardından her geçen gün daha da kurumsallaşmakta, daha da gelişmekte, daha da çağa uygun hale gelmektedir. Bunun için odamızda önceden yönetici olarak özverili bir şekilde görev yapmış tüm yönetim kurulu üyeleri miz gibi biz de var gücümüzle çalışıyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapabilmek için buradayız. Buradan odamızın kurumsallaşmasına, gelişmesine, büyümesine katkı koyan tüm meslektaşlarıma canı gönülden teşekkür etmek istiyorum.

Her yıl gibi bu yıl da bayramımızı coşkuyla kutluyoruz. Bu kutlamaları çeşitli etkinliklerle taçlandırıyoruz. Bu etkinliklere tüm meslektaşlarımızı,  Birlik’le ve Birlik’te olabilmek için davet ediyoruz.

Değerli basın mensupları;

Birlik’le ve Birlik’te bir derdimiz var.

Derdimiz ne? Derdimiz eczacılık yemininde ki“hayatımı insanlık hizmetine vakfedeceğime” cümlesinden aldığımız güçle, sağlık sistemini ve hizmetini, 21 yüzyıla ve bu teknolojiye yakışır seviyelere taşımaktır. Bizler çalışanlarımızla, bilgimizle, becerimizle ve kabiliyetimizle 21 yüzyıla hazırız.

Toplum sağlığı,kamu yararı ve mesleki geleceğimiz için hastalıkta ,sağlıkta,yaşamınızın her aşamasında  eczacınız yanınızda….

                 Buraya kadar geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Tüm insanlığa mutlu ve sağlıklı günler diliyorum.

 

34. Bölge Aksaray-Kırşehir Eczacı Odası

Başkanı

   Ecz. Fatih ÖZÇİFÇİ

ECZACI FATİH ÖZÇİFÇİ