ÜYE GİRİŞİ
 

 
 
 
 
 
 
 
  BAĞLANTILAR
 
 
 
 
 
 
 
 
TEBEOS
 
 


 
 
 
 
 
REÇETE İTİRAZ KOMİSYONU TOPLANTI SONUÇLARI KASIM 2017
 
 

 

KONU

SONUÇ

 

-Oral Beslenme Solüsyonlarında E88-9 ICD kodu muafiyet kapsamında olmadığından katılım paylı ödeme yapılmıştır.

-          Kurum tarafından muafiyet kapsamında olan E88-8 ICD-10 kodunun rapora kesinti sonrası ilave edildiğinden kesinti istenmiştir. Komisyonda oy çokluğu sağlanamadığından kesinti üst komisyona gönderilmiştir.

-          Hatırlatma Enteral beslenme solüsyonlarına ait muafiyet içeren ICD -10 kodları ve gerekli bilgiler ENTERAL BESLENME SOLÜSYONLARIN ÖDEME ŞEKLİ BAŞLIĞI altında Odamız sayfasında yayınlanmış olup bu hususa dikkat edilmesi eczacılarımızın mağduriyetini önleyecektir.

 

   

 

   

 

 

-          İnsülin kalem iğne ucu hastanın insülin dozu günde 1x1 olduğu halde 3x1 dozda iğne ucu girildiğinden kesinti yapılmştır.

-          Hastanın tek doz insülin kullandığı ve SGK protokolünde hastanın günlük kullanımına göre ibaresi olduğundan kesinti yapılmıştır.

 

-          Takrolimus etken maddeli ilaç L81.7 Pigmente purpirık Dermatoz teşhisiyle ödenmez gerekçesiyle kesinti yapılmıştır. 

-          Kurum tarafından L.20 Atopik Dermotit teşhisi sonrası ilave edildiğinden kesinti istenmiştir. Komisyonda oy çokluğu sağlanmadığından üst komisyona gönderilmiştir.

-          Hatırlatma : Tacrolimus ve pimekrulimus etken maddeli ilaçlar Atopik dermatit endikasyonunda ve Sağlık Bakanlığı Ek onayı alınmadan kullanılabilecek endikasyonlar olan

-           Vitiligo

-          Discoid kupus Eritamozus

-          İnatçı Seboreik dermatit teşhislerinde ödenmekte olup bu hususa dikkat edilmesi eczacılarımızın mağduriyetini önleyecektir.

 

       

 

 
 
 
 
Haber okuma sayısı: 421
 
 
 
 

 

  BAŞKANDAN